System rozliczeń
Wynagrodzenie za usługi świadczone przez Kancelarię ustalam indywidualnie z każdym Klientem w zależności od rodzaju i stopnia zawiłości sprawy oraz niezbędnego nakładu pracy. Przy ustalaniu wynagrodzenia kieruję się zasadą elastyczności, która przejawia się w dostosowaniu jego wysokości do potrzeb i możliwości finansowych Klienta.
W Kancelarii świadczę doraźną pomoc prawną jak również stałą obsługę prawną bieżącej działalności gospodarczej. Obsługę prawną firm, osób fizycznych oraz innych podmiotów wykonuję na podstawie umów zawartych na czas określony lub nieokreślony. W ramach prowadzonych usług proponuję kontakt osobisty lub za pomocą środków porozumiewania się na odległość (mail, telefon).
W swych działaniach na pierwszym miejscu zawsze stawiam rozwiązania najkorzystniejsze finansowo dla klientów. Doradzam, kiedy kierować sprawę na drogę sądową, a kiedy wybrać inne dogodniejsze rozwiązanie. Każdego klienta traktuję indywidualnie.
W Kancelaria stosuję następujące systemy wynagrodzenia:
Wynagrodzenie ryczałtowe – w ramach wynagrodzenia ryczałtowego klient uzyskuje stałą i kompleksową pomoc prawną w wybranym przez siebie zakresie. Stała obsługa prawna zapewnia klientowi nieograniczony dostęp do usług Kancelarii, pozwalając na szybkie i atrakcyjne cenowo rozwiązywanie bieżących problemów prawnych. Wynagrodzenie ryczałtowe nie obejmuje wyegzekwowanych od przeciwnika procesowego kosztów zastępstwa prawnego w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym. Wynagrodzenie ryczałtowe Kancelarii kształtuje się na poziomie od 500.00 zł netto miesięcznie, w zależności od wielkości obsługiwanego podmiotu, ilości spraw sądowych, częstotliwości bytności w jego siedzibie oraz pracochłonności innych czynności.
Wynagrodzenie godzinowe – wysokość wynagrodzenia obliczana jest na podstawie liczby przepracowanych godzin poświęconych na realizację zleconego zadania w oparciu o ustaloną z Klientem stawkę godzinową.
Ten system rozliczania jest zalecany Klientom, potrzebującym doraźnej – głównie jednorazowej pomocy prawnej, jak np. udział w negocjacjach, postępowaniu przedsądowym, sporządzeniu określonego rodzaju pisma urzędowego czy procesowego, projektu umowy, porozumienia, regulaminu czy pisemnej opinii prawnej. W ramach tego systemu rozliczeń Klient otrzymuje szczegółowe zestawienie podjętych przez Kancelarię czynności.
Wynagrodzenie z tytułu zastępstwa procesowego ustalane jest w oparciu o stawki określone przepisami Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz. U. Nr 163, poz. 1349 z późn. zm.], przy równoczesnym uwzględnieniu stopnia skomplikowania sprawy i przewidywalnego nakładu pracy. Rozliczenie następuje po zakończeniu sprawy w danej instancji.
System z premią za sukces - w sprawach związanych z dochodzeniem wierzytelności i egzekwowaniem należności bądź sprawach skomplikowanych i o znacznej wartości przedmiotu sporu, składnikiem wynagrodzenia może być premia za wynik sprawy, której wysokość i sposób obliczenia ustalany jest każdorazowo z klientem - jako wynagrodzenie dodatkowe ("Success Fee").